23 lip 2023

Pierwsze zajęcia sportowe w gminie Brzeżno za nami!

Instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - jednocześnie kadra Uniwersytetu Ludowego Kultury Fizycznej - w ramach działalności bieżącej przeprowadzili bezpłatne i otwarte zajęcia Nordic Walking - nauka techniki oraz ćwiczenia z kijkami - dla mieszkańców wsi Przyrzecze w gminie Brzeżno, w powiecie świdwińskim, w woj. zachodniopomorskim. Dziękujemy wszystkim za udział, dziękujemy Panu Sołtysowi za przybycie i uczestnictwo, dziękujemy dzieciom i młodzieży, Seniorom! Cieszymy się, że możemy dla Was tutaj pracować. Kolejny trening - niebawem!  

14 lip 2023

Za nami "Dobre praktyki z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking - edycja 3" w Sandomierzu

Bogaty program-aż 7 paneli instruktorskich-w myśl metody Grundtvigiańskiej (dodatkowo każde zajęcia rozpocznaliśmy wspólnym śpiewem), wspaniali ludzie z całej Polski, piękne okoliczności przyrody, doskonałe walory krajoznawcze i wspaniała historia Polski... Nasze 3 - dniowe wydarzenie było doskonałą okazją do przygotowania kadry instruktorskiej do realizacji projektu pn. Nordic Walking Senior. Jeden panel wzbogaciła otwarta dyskusja na temat metody Grundtvigianskiej, którą zainaugurował dr Ryszard Grzywocz z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W dyskusji udział wzięli instruktorzy, którzy mieli już doświadczenia z tą metodą, ale także współpracowali z innymi uniwersytetami ludowymi - m.in. z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym (instruktorzy PSNW: Justyna i Marian Wnuk - Lipińscy) czy z Mazurskim Uniwersytetem Ludowym (instruktorka PSNW: Alicja Tracichleb-Salik). Dyskusja była żywa, wypełniona ciekawymi pytaniami i wyczerpującymi odpowiedziami.   

30 czer 2023

Inauguracja zajęć w Uniwersytecie Ludowym Kultury Fizycznej już 2 września!

Tegoroczne WULKANYw Złotoryi będą wyjątkowe, ponieważ podczas właśnie tego wydarzenia zaplanowaliśmy inaugurację naszych zajęć w ramach Uniwersytetu Ludowego Kultury Fizycznej (PWRUL). Ponadto w planie mamy zorganizowanie Mistrzostw w Płukaniu Złota dla chętnych uczestników wspólnie z Polskim Bractwem Kopaczy Złota. Projekt pn. "Wsparcie rozwoju edukacji obywatelskiej w Uniwersytecie Ludowym Kultury Fizycznej" jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 Więcej o WULKANACH: http://www.wulkany.com.pl 

< poprzednia1 23 4 5  z 23 następna >


Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking - siedziba główna

ul. Boh. Monte Cassino 13
59 - 500 Złotoryja
woj. dolnośląskie

Filia: Uniwersytet Ludowy Kultury Fizycznej w Borzysławiu, gmina Tychowo, powiat białogardzki
woj. zachodniopomorskie

NUMER KONTA BANKOWEGO: BZ WBK 90 1090 2095 0000 0001 1318 1313
NUMER KRS: 0000341786
NUMER REGON: 021134307
NUMER NIP: 694 166 73 89

tel. 668 005 085 / czynny od pon. do pt. od 8.00 - 16.00,
e-mail: uniwersytetludowykf@gmail.com

Formularz kontaktowy
Captcha
Proszę o przepisanie znaków z obrazka


top